Co zrobić, aby opatrunek po zabiegu stulejki nie przyklejał się do rany?

Witam, jestem 4 dni po zabiegu stulejki oraz usunięcia wędzidełka przy okazji okazało się że miałem sklejkę występowała ona na nie dużym obszarze żołędzia i w tych miejscach zawsze mam problem z oderwaniem gazika ponieważ przykleja się on bardzo do rany i jest wielki ból przy usuwaniu używam octenisept lub wodę z szarym mydłem ale to mało pomaga. Czy jest na to jakiś inny sposób aby opatrunek nie przyklejał się do rany?

Octenisept lub woda utleniona używane w dostatecznie dużej ilości i cierpliwości aż namoczą ranę powinny być skuteczne! W przeciwnym razie proszę udać się do operatora! Ja , nie widząc rany , nie jestem w stanie nic więcej doradzić! zż