Rana otwarta po opróżnieniu ropnia

Rana otwarta po opróżnieniu ropnia. Miałam chirurgiczny zabieg we wtorek 13.05.2014r. następnego dnia na kontroli i zmianie opatrunku nic nie bolało i lekarz stwierdził że wszystko jest OK. miałam przyjść na wizyte dzisiaj, lecz lekarza nie było. Wczoraj zmienialam opatrunek rano i na gaziku była krew z otoczką żółto-zieloną, zmieniałam i wypsikałam rane octeniseptem, i teraz gaziki są lekko żółtawe, jakby żółta woda, rana strasznie swędzi czy to jest normlane? Dodam, że na pachwinie

Witam. Pojawienie się żółtej otoczki nie jest normalne - może bowiem świadczyć o zapaleniu bakteryjnym. Proszę przemywać ranę octaniseptem i zakładać na nią jałowe opatrunki oraz zgłosić się do lekarza w wyznaczonym terminie.