Wydzielina z opróźnianego ropnia na pachwinie

Witam, we wtorek miałam opróżniany ropień na pachwinie, ma drugi dzień zero bólu niczego, poszłam na zmianę opatrunku lekarz stwierdził, że wszystko jest OK. Miałam się zgłosić w pt, a okazało się, że lekarz nie przyjmuje, zatem zmieniam sama opatrunek i pryskam octeniseptem. Wczoraj rano mój gazik był czerwony i miał otoczke zielonkawą. Ale już wieczorem lekko żółtawa jakby woda ledwo widoczna, i dzisiaj to samo, czy jest to normalne dodam jeszcze, że rana od wczoraj mnie swędzi.

Witam. Opisane objawy nie są normalne i mogą świadczyć o bakteryjnym zainfekowaniu rany. Proszę przemywać ją 2 razy dziennie octaniseptem i zakładać czysty, jałowy opatrunek. W poniedziałek proszę zaś zgłosić się do kontroli lekarskiej. Oczywiście gdyby pojawił się nasilony ból, gorączka czy masywne zaczerwienienie rany proszę zgłosić się do lekarza wcześniej.