Jak pielęgnować ranę po nacięciu ropnia na pośladku?

Dzień dobry mam pytanie do Chirurga ogólnego. Miałem w piątek nacięty ropień na środkowej części pośladka. W sobotę zabieg został ponowiony ponieważ nadal pojawiała się ropa i obumarła skóra. W sobotę wieczorem nie było już ropy, rana przestała boleć. Aktualnie zmieniam opatrunek. Wczoraj założyłem jeszcze gazę jałową nasączoną Octenisept do wnętrza rany. Mam ranę (dziurę) około 1,5x1,5cm. Czy teraz już wystarczy opatrunek jałowy zewętrzny, czy nadał trzymać "mokry" gazik w ranie? Biorę antybio

Witam , trudno jest mi doradzić na odległość, nie widząc rany! Proponuję udać się do ośrodka , gdzie dokonano nacięcia lub do najbliższego SOR w celu weryfikacji i ustalenia dalszego postępowania! z.żurawski