Jak pielęgnować ranę po usunięciu ropnia?

3 tygodnie temu miałam wykonywany drenaż ropnia okolicy krzyża. Brałam 15 dni antybiotyk jeździłam dwa razy na kontrolę i było wszystko dobrze. Na ostatniej wizycie powiedziano mi, że już nie muszę robić okładów ani opatrunków. Jednak od 3 dni to miejsce mnie pobolewa - jak się położę na jednym boku lub dłużej posiedzę. Co się dzieje? Zaczęłam ponownie pryskać octinoseptem i cały czas staram się tam utrzymywać higienę (miałam go między pośladkami) i naprawdę się boję, że to powróci.

Pani Moniko, boję się iż miała Pani otwartą cystę sakralną - wada rozwojowa, którą aby wyleczyć trzeba radykalnie wyciąć - w stanie zropienia możliwe jest tylko nacięcie - tak jak miała to Pani zrobione. Konieczna wizyta w poradni chirurgii dziecięcej i weryfikacja mojego podejrzenia, oraz zapewne skierowanie do leczenia w szpitalu.