Jak pielęgnować ranę po zdjęciu szwów?

Miałam wycięte znamię, po 12 dniach zdjęto mi szwy (4). Rana na następny dzień się rozeszła, na SOR wyczyścili mi ją a rano lekarz założył nowe szwy. Tak, jak wcześniej mam przemywać spirytusem salicylowym- dotykać zwilżonym wacikiem a potem zakładać oddychający plaster uprzednio popsikany oxycortem. Chciałabym uniknąć ponownego rozejścia się rany. Czy nie lepiej byłoby oczyszczać ranę Octaniseptem? Rana znajduje się na lewym boku, więc bardzo ruchliwe miejsce - czy będąc w domu mogę nie zakładać plastra (podobno takie rany potrzebują dużo tlenu)?

Oczywiście można przemywać ranę octaniseptem , ale proszę pozostawić gazik z octaniseptem na ranie przez 10-15 min - wymaga czasu na zadziałanie na bakterie. Ponieważ rana jest w miejscu "ruchliwym" można prostopadle do długiej osi rany naklejać poloplast(opatrunek z plastrem). Będzie zabezpieczał dodatkowo przed rozciąganiem rany. Szwy utrzymałbym nieco dłużej. Potem można jeszcze zastosować Steristripy lub Proxistripy.