Jak pielęgnować taką ranę?

Dzień dobry 16 maja przewróciłam się i upadłam na kolana. Rany po dotarciu do domu odkaziłamm octaniseptem i nakleiłam plaster , niestety rany nie chciały zbytnio zasychać i wydzielina zostawała na plastrze.Kolejno starałam się je nie zalepiać kiedy byłam w domu.Niestety wokół rany widoczny strupek lecz w środku sączy się żółta/biała wydzielina i skóra wokół naciągnięta, gdy nalepiam plaster pogarasza to sytuację. Nie jestem pewna czy wszystko w porządku lub czy to jakaś infekcja?
KOBIETA, 18 LAT 11 miesięcy temu

Sugeruję przemywanie rany roztworem Microdacin i konsultację w poradni chirurgicznej. Nie da się rozpoznać, czy proces gojenia przechodzi prawidłowo na podstawie opisu.