Czy doszło do zakażenia skóry?

Dzień dobry, Miałam przekłute ucho w chrząstce kilkanaście lat temu. Od kilku lat nie nosze żadnych kolczyków. Wczoraj coś mnie zaswedzialo przy tej dziurce. Przetarłam palcem i poczułam nieprzyjemny zapach. Dzisiaj zrobił się tam strupek, którego nie zauważyłam i zdrapalam. Od kilkunastu godzin ucho (okolica dziurki) pulsuje i boli. Okolica jest mocno zaczerwieniona, mam wrażenie ze nawet sina. Dziurkę przemywam octeniseptem i smaruje tribioticiem, ale nadal czuje pulsacje ból i gorąco. Co jeszcze mogę zrobić? Czy minie to samo? Co to moze być?
KOBIETA, 26 LAT 12 miesięcy temu

Najpewniej doszło do zakażenia. Jeżeli objawy nie ustąpią po stosowaniu wspomnianej kuracji (proponuję jedynie zmianę octaniseptu na microdacin) konieczna będzie konsultacja chirurgiczna w warunkach poradnianych.