Jak długo zabezpieczać ranę na policzku?

Wczoraj miałam usunięty pieprzyk z policzka. Lekarz zakleił ranę plastrem ale nie powiedział na jak długo ten plaster ma zostać. Jak długo po wycięciu pieprzyka mam naklejać plaster na ranę ?

Dzień dobry
W treści pytania nie podała Pani metody, jaką była usunięta zmiana.
Jezeli chirurgicznie - Proszę używać małego plastra do czasu zdjęcia szwów. Jezeli laserowo- po uformowaniu się małego strupka mozna przestac zaklejać rankę. Nalezy uważać, aby nie zerwać strupka zbyt wcześnie - po 7-10 dniach sam odpadnie. Proszę 2-3 xdziennie używać octaniseptu do odkażania.