Jak pielęgnować ranę po usunięciu torbieli włosowej okolicy odbytu?

Witam, tydzień temu miałam usuwana torbiel włosowatą na kości ogonowej. Rana została zaszyta z pozostawieniem małej dziurki w której był saczek. Od jakiś4 dni zaczęła mi leciec krew z czyms przeźroczystym. Byłam u chirurga który powiedział mi ze nie jest to stan zapalny tylko krwiak wyplywa na wierzch ze względu ze puścił jeden szew. Chirurg standardowo kazał przemywać ranę octaniseptem. Dziś mama ktora zmienia opatrunki zauważyła ze kolejne dwa szwy puściły i jest kolejna dziurka. Co zrobić? Czy isc do chirurga by mi to zaszył czy pozostale około 5 szwów wystarczy?

Przemywać ranę wodą i mydłem, dezynfekcja octeniseptem przez ok. 15 min. Do rany można założyć opatrunek ze srebrem np. Aquacel Ag plaster (-można kupić w aptece bez recepty) - opatrunek trzymać w ranie do 3 dni - chyba ,że całkowicie przemoknie to wymienić wcześniej na plaster można przyłożyć gaziki lub plaster chłonny wtórny np. Allevyn, Mepilex plaster, Urgo Tul - plastry zewnętrzne zmieniać najpóźniej co 3 dni lub jeżeli przemokną.