Jak leczyć ranę ropną po ugryzieniu komara?

Witam mam ranę, która ma jasno rożową otoczkę wokół siebie i jest to po ugryzieniu najprawdopodobniej komara, wydzieliła się już ropa i dezynfekcja przebiega albo wodą utlenioną albo okładami wody z solą. Jakie kroki podjąć w dalszym działaniu?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Jeżeli rana goi się prawidłowo, to można zastosować suchy opatrunek - po myciu spryskać ranę środkiem dezynfekującym (można kupić w aptece) a następnie przyłożyć czysty gazik i zakleić plastrem. Jeżeli będą jakiekolwiek oznaki nieprawidłowego gojenia (zaczerwienienie, sączenie się rany), powinien Pan zgłosić się po poradę do lekarza.