Zapytaj lekarza

7 3 7 , 1 6 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Tribiotyk na ranę po oparzeniu

Poparzona pierś cz2. Po pojawieniu sie ropy na sladach poparzenia rany smaruje maścią tribiotyk i odkażam woda utleniona 2 razy dziennie. Zakładam opatrunki z plastra ciętego lub gazy i plastra. Czy to bardzo groźne pojawienie sie ropy w takich poparzeniach i co dalej robic? Kiedy taka ropa i rana powinna zniknąć? Troszkę to bolesne, wiadomo skóra piersi jest bardzo delikatna. Wystarczy to co robię, czyli smarowanie maścią tribiotyk, odkażanie wodą utlenioną i zakładanie opatrunków czy może to za mało i powinnam zrobić jeszcze coś innego? Zastanawiam się też nad kwestią skuteczności maści tribiotyk. Czy ona faktycznie pomoże na takie oparzenie czy może powinnam zastosować jakiś inny lek albo coś innego razem z maścią tribiotyk? A może ona jednak wystarczy? Z góry dziękuję za każdą odpowiedź i pozdrawiam serdecznie.
KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu

Pierwsza pomoc - poparzenia

Lek. Marta Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

Powinna się Pani zgłosić do chirurga w rejonie. Oparzenie powinien zobaczyć i ocenić lekarz. Nie należy przemywać rany wodą utlenioną! To dodatkowo podrażnia oparzoną skórę. Do dezynfekcji zalecany jest Octenisept. Opatrunki powinny być suche, nie należy niczym smarować oparzenia. Nie wolno także zdrapywać pęcherzy surowiczych!
Obecność ropy oznacza, że doszło do nadkażenia rany i bezwzględnie wskazana jest konsultacja specjalistyczna. Prawdopodobnie niezbędna będzie antybiotykoterapia.

Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, doświadczenie zdobywała w kraju, jak i za granicą.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy