Zapytaj lekarza

7 3 6 , 9 1 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ropa z rany po oparzeniu piersi

2 dni temu poparzylam sobie prawa pierś naczyniem zaroodpornym do tarty. Zostawiło mi 3 ślady w kształcie 2 pasków i małego trojkacika. Ślady łącznie maja powierzchnie ok 7 na 5 cm. Od razu po oparzeniu skórę schlodzilam zimnym prysznicem. Potem posmarowalam argosulfanem (niestety chyba juz po terminie) a po paru godzinach utworzyły sie na dwóch "paskach" delikatny pęcherz wypełniony płynem. Niestety przy pocieraniu wacikiem z woda utleniona skóra zeszła z tych dwóch śladów. Pojawiła sie ropa.
KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu

Pierwsza pomoc - poparzenia

Lek. Rafał Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

Przede wszystkim w obecnej sytuacji wskazany jest kontakt z lekarzem i ocena rany, zwłaszcza jeżeli dolegliwości nie ustępują / nasilają się. Doraźnie zastosować należy jałowe opatrunki, a ranę przemywać środkiem dezynfekującym, np. Octeniseptem.

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, wśród jego zainteresowań znajduje się kardiochirurgia, chirurgia ogólna, medycyna tropikalna. Obecnie odbywa rezydenturę z chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Szpitala Uniwersyteckiego Collegium Medicum UJ w Krakowie.
0
Lek. Marta Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

Powinna się Pani zgłosić do chirurga w rejonie. Oparzenie powinien zobaczyć i ocenić lekarz. Nie należy przemywać rany wodą utlenioną! To dodatkowo podrażnia oparzoną skórę. Do dezynfekcji zalecany jest Octenisept. Opatrunki powinny być suche, nie należy niczym smarować oparzenia. Nie wolno także zdrapywać pęcherzy surowiczych!
Obecność ropy oznacza, że doszło do nadkażenia rany i bezwzględnie wskazana jest konsultacja specjalistyczna. Prawdopodobnie niezbędna będzie antybiotykoterapia.

Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, doświadczenie zdobywała w kraju, jak i za granicą.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy