Zapytaj lekarza

7 3 6 , 6 5 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Złe gojenie rany po usunięciu torbieli włosowej

Witam. tydzień temu mój mąż miał usuwaną torbiel włosową. szwy założone ma tylko na zewnątrz na pośladkach tak jakby, a więc widać bardzo dużą ranę w środku, torbiel była tak duża, że nie dało rady tego zszyć. do tej pory wszystko goiło się ok, ale rana zaczęła brzydko pachnieć i zbiera się w niej duża ilość ropy. do tego bardzo boli. nie jestem w stanie tego tak dobrze wyczyścić co mamy robić? dotychczas przemywaliśmy ranę OCTENICEPTEM a do kąpieli używa szamponu NIVEA BABY.
KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu

Leczenie niedokrwienia kończyn dolnych

Niedokrwienie kończyn dolnych to problem, z którym często spotykają się chirurdzy naczyniowi. Obejrzyj nasz film i dowiedz się, jakie są sposoby leczenia tej dolegliwości.

Dr n. med. Wojciech Kawiorski
Dr n. med. Wojciech Kawiorski Chirurg

Witam - gojenie rany po usunięciu torbieli włosowatej jest zawsze problematyczne i obarczone powikłaniami (jak wynika z opisu - zropieniem). Proponuję, wizytę u operującego chirurga, na pewno włączy leki przyspieszające gojenie.
Pozdrawiam, d.n.med. Wojciech Kawiorski, Specjalista Chirurg

Witam!
Proszę się nie martwić rana zagoi się z całą pewnością.Proszę zamiast octaniseptu stosować Borasol - dostanie Pani ten roztwór w aptece bez recepty. Proszę nasączyć tym gazik 10x10 cm i przyłożyć do rany. Na to podpaskę. Opatrunki zmieniać 1 lub 2 razy dziennie w zależności ile wydzieliny jest na gaziku. Dużo 2x mało 1x. Cierpliwości.
Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy