Czy wyciek ropy wpływa na gojenie się rany?

Witam, w niedziele zostalam pogryziona przez psa w okolicy luku brwiowego i skroni, zostaly zalozone w szpitalu szwy, dostalam zastrzyk przeciwtezcowy , zostal przepisany mi antybiotyk augmentin i plyn antybakteryjny, ktore caly czas stosuje. bylam bardzo napuchnieta i obolala , dzisiaj zauwazyla wysiek ropny z rany , ale o dziwo opuchlizna schodzi i bol stal sie mniejszy. Mam pytanie czy wysiek ropy nie wplywa zle na gojenie sie rany??? to jest twarz wiec sie boje ze pozostana rany..

Witam rana jeszcze chwilę będzie się goiła, proszę przemywać ranę płynem antybakteryjnym, można również zastosować maści przyspieszające gojenie naskórka np. cicabio, dermazin.

Jeśli pozostaną blizny , to po zagojeniu zapraszam serdecznie na konsultację.