Otwarta rana po oparzeniu

Witam, kilka dni temu spadła na mnie gorąca lampka i wypaliła mi skórę na nodze. Jeden bąbel pękł i teraz mam otwartą ranę. Potrzebuje pomocy, nie chcę aby została po tym blizna, bardzo się martwię bo moja skóra ciężko się goi. Bardzo porszę o pomoc . Do kogo mogę się zgłosić, na prawdę jestem załamana i nie chcę z takim czymś żyć całe życie.

Preparatow 'na oparzenia' jest bardzo wiele. Warto jednak skonsultowac sie z dermatologiem, aby dobrac najlepszy do Pani potrzeb. Na przyspieszenie gojenia zwykle stosujemy preparaty ze srebrem, inne maja z kolei zastosowania w chwili, gdy zmiany sa wygojone, a zalezy nam bardziej na 'ladnej bliznie'.

Proszę zgłosić się do dermatologa, być może po zaleczeniu rany będzie możliwość skorzystania z lasera IPL- bardzo ładnie można nim przyspieszyć gojenie nowopowstałych ran po oparzeniach. Można również po konsultacji z lekarzem zastosować maść dernilan lub cicabio, cicaplast sa to preparaty, które przyspieszają gojenie naskórka.