Co zrobić po silnym obtarciu pięt?

witam topytanie do dermatologa , jakis czas temu strasznie obtarlam o niewygodne buty pięty byly pecherze które niestety zerwalam ale teraz juz skóra jest zagojona chodzi o miejsce powyzej pięty zostały tam czerwone ślady wielkości 2 złotówki , smaruje je kremem nawilzajacym ale one niestety nie znikaja czasem robią się lekko fioletowe , czy jest jakis sposób zeby skora tam się rozjasniła i przybrala normalny kolor jak na całej stopie ,dodam ze smaruje teraz mascią nagietkową ale nie wiem czy to dobry pomysł ? proszę o poradę

Dzień dobry, lepiej będzie zastosować maść dernilan, która przyspieszy gojenie naskórka, dostępna jest bez recepty lub Z biodermy cicabio. Zawsze może się Pani ze stanem skóry pięt skonsultować u lekarza poz lub dermatologa. Pozdrawiam serdecznie