Problemy z gojeniem ran powstałych na skutek noszenia okularów

Witam .Problem z ranami . Od kilku lat nosze okulary a od pewne czasu przy skroniach tam gdzie znajdują się oprawki od okularów pojawiają się rany , rany te czasami zaczynają się goić ale nigdy do końca kiedy zaczyna rana się wysuszać pojawiać się strupek zaczyna się paskudzić pojawia się ropa i rana staje się strasznie mokra . Dodam , że od niedawna z postrzegłem że głupie skaleczenie palca nie chce mi się goić i cały czas mi ropieje . Czym może być to spowodowane

Lek. Jacek Ławnicki

Witam! Utrudnione gojenie może być spowodowane cukrzycą, zaburzeniami naczyniowymi czy niedoborami. Wskazana jest wizyta u lekarza.

Proszę udać się do lekarza z problemem gojenia ran , może być wiele przyczyn np. cukrzyca. Warto również zmienić oprawki okularów. A na szybsze zagojenie naskórka polecam maść dernilan lub bioderma-cicabio.