Usuwanie torbieli włosowej wraz z ropą

Zgłosiłem się z torbielą włosową do chirurga. Zrobiono mi nacięcie, usunięto ropę. W domu miałem robić nasiadówki i przemywac ranę. Wczoraj na kontroli powiedziano mi, że jeszcze przez tydzień mam robić nasiadówki, a później przestać i rana ma się zagoić. I po jakimś czasie mam mieć operacje wycięcia torbieli. Lekarz powiedział, że musi minąć trochę czasu(2 miesiące)żeby rana się zrosła i dopiero można operować. Czemu operacji nie mogę mieć jak najszybciej, skoro i tak będę miał wycinaną tkankę?

Lek. Tomasz Budlewski

Dlatego żeby poprzez ograniczenie stanu zapalnego, który objawił się poprzez wytwarzanie ropy można było ograniczyć obszar który należy usunąć.

Operowanie w "terenie" zakażonym jest zawsze obarczone ryzykiem powikłań (złe gojenie się rany pooperacyjnej)!!! Zasadą jest odczekanie i operowanie kiedy ostry stan zapalny minie!!! zż