Zdjęcie szwów i gojenie rany po zabiegu usuwania zanokcicy

Witam.We wtorek miałam zabeg usuwania zaokcicy z dużego palca prawej stopy.Mam w związku z tym pytane.Po ilu dniach zdejmuje się szwy i czym przykładać/smarować ranę,by szybciej się goiła?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Szwy powinno się zdjąć po około 10-14 dniach. Powinien to precyzyjnie ocenić lekarz, który wykonywał zabieg. Nie ma potrzeby smarowania rany ani przykładania żadnych maści. Proszę tylko przemywać ranę octaniseptem.