Co zrobić, gdy miałam miesiączkę, a mimo wszystko podejrzewam, że jestem w ciąży?

Witam. Mam nieregularne okresy, ale dwa ostatnie cykle trwały 36 i 37 dni. W grudniu okres miałam od 27-31. Kochałam się z moim partnerem 11 stycznia. Około 15-17 czułam dość mocne kłucie lewego jajnika, co nie zdarzało mi się wcześniej. Bolało mnie mocno podbrzusze i pojawiły się objawy ciąży - nudności, nadwrażliwość na zapachy, powiększone, bolące piersi. Kolejny okres dostałam 31 stycznia, lecz był on bardzo dziwny - twrał niecałe 1,5 dnia i był zupełnie inny, niż moje normalne krwawienia - czysta, czerwona krew, z dość dużą ilością przeźroczystego ciągnącego śluzu. Cały czas utrzymuje się dośc mocny ból brzucha oraz kłucie, jak i ból jajników (raz jednego, raz drugiego), oraz bolące piersi i dziwny smak w ustach. Wykonałam dwa testy oba były negatywne, ostatni był wykonany w dniu ostatniego krwawienia rano, tj. 31 stycznia. Czy mimo wszystko może to być jednak ciąża. Wizytę u lekarza mam dopiero na 2 marca, a te bóle dość mocno mnie niepokoją.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!
Domowe testy ciążowe dają wiarygodne wyniki już po 14 dniach od stosunku. Jeżeli nie wierzy Pani uzyskanym wynikom może Pani oznaczyć beta HCG we krwi.
Przyczyn wspomnianych dolegliwości może być wiele. Ze względu na stres istnieje możliwość wystąpienia objawów psychosomatycznych, związanych z przewlekłym lękiem o zajście w nieplanowaną ciążę.
Krwawienia w trakcie pierwszych miesięcy ciąży nie występują u wszystkich kobiet. Jeżeli jednak pojawiają się, to zwykle mają zmieniony charakter, zwykle są osłabione.
Pozdrawiam.