Używamy prezerwatywy i od dwóch miesięcy mam skąpą miesiączkę - czy to może być jednak ciąża?

20 grudnia 2010 roku miałam normalny okres, następne dwa które dostałam 16 stycznia i 17 lutego (okres trwa ale jest słaby) były bardzo słabe, dodam że współżyje z chłopakiem, zabezpieczamy się prezerwatywą, czasem jednak wkłada członka na kilka ruchów bez prezerwatywy, ale nigdy nie doszło do wytrysku. W styczniu po miesiączce zrobiłam test i wyszedł negatywny. Jedyne co mnie zaniepokoiło to to, że mniej więcej od 3 stycznia miałam dziwne objawy ciąży tzn. straszny ból piersi (normalnie miewam tydzień przed miesiączką ból piersi, ale ten był potworny), często oddawałam mocz w dużych ilościach oraz kuły mnie jajniki na przemian, dolegliwości ustąpiły po niecałym tygodniu. Jedyne co mogę tutaj też dodać, to to że bardzo łatwo się denerwuję, a w styczniu miałam sesję. Czy to mogło mieść jakiś wpływ na moją miesiączkę? Czy mogę być w ciąży?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Stres może być przyczyną odmiennego przebiegu miesiączek. Sesja, którą ostatnio Pani mogła wpłynąć  na to, że miesiączki są mniej obfite.
Zdarza się, że kobiety będące w ciąży mogą mieć 3-4 krwawienia przypadające na czas miesiączki.

Krwawienia mogą być podobne do miesiączek lub mieć nieco inny przebieg np. są mniej obfite. Poza tym pojawiły się objawy, które mogą sugerować ciążę. Proponuję ponowne wykonanie testu ciążowego.

Pozdrawiam