Co zrobić przy tym wyniku CA?

Witam, przy badaniu USG okazało się, że mam na jajniku torbiel, prawdopodobnie endometrialną. CA-125 wyszło mi ponad 600 (nie było robione w trakcie miesiączki), poza tym morfologia i OB w porządku. Czy taki wysoki wynik CA może świadczyć o endometriozie, czy raczej o czymś gorszym? Czy powinnam zrobić jeszcze jakieś dodatkowe badania? Wizytę u ginekologa mam dopiero za kilka miesięcy.

Dzień dobry,

proszę jak najszybciej umówić się do ginekologa, ewentualnie poszukać innego, który przyjmie Panią szybciej. Może Pani spróbować skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu, który pokieruje na odpowiednie badania lub da skierowanie do specjalisty.