Wynik USG ginekologicznego i badania CA-125

Witam. Od stycznia tego roku postanowilśmy zacząć starania o dziecko. Jednak od grudnia,przed okresem występowały u mnie brązowe plamienia.W lutym poszłam do lekarza. Niestety okazało się,że mam torbiel na prawym jajniku. Na badaniu usg ginekologicznym wyszło,że torbiele są dwie- 2,88cmm x 1,98 oraz 3,48 x 3,46 cm. Lekarka podczas badania powiedziała,że może to być endometrioza. Wynik badania Ca 125 wynosi 44,70. Co oznacza wynik usg i wynik badania Ca 125?

http://www.poradnikzdrowie.pl/sprawdz-sie/badania/antygen-nowotworowy-ca-125-marker-nowotworowy_41567.html

W USG stwierdzono torbiele jajnika - możliwe że zmniejszą się samoistnie, czasem stosuje się leczenie hormonalne.

Należałoby stwierdzić czy występuje u Pani owulacja.

Jedyną możliwością potwierdzenia endometriozy jest zabieg operacyjny.