Co zrobić w przypadku uporczywego bólu uda?

Ból lewego uda od pachwiny do kolana podczas siedzenia, chodzenia po schodach, zginania, schylania . Witam, w dzieciństwie przeszłam chorobę Parthesa , noga nie była operowana ani nie nosilam gipsu, tylko prawie wcale nie chodzilam, zeby odciążyć biodro. Teraz mam 30 lat, co jakiś czas pojawia się ból z przodu w okolicy uda, od pachwiny do kolana , podczas siadania, samego siedzenia, schylania, zginania nogi podczas snu, chodzenia po schodach itp. Ulgę przynosi wyprostowanie tej nogi, obojętnie czy na leżąco czy siedząco, tak żeby udo nie było napięte oraz pomaga też wygięcie delikatnie nogi, uda na zewnątrz. Od 3 dni dość mocno doskwiera mi ból, wzięłam Ketonal, ale nie pomógł i nie wiem jak mam sobie pomóc w domu. Dużo leżę, wtedy jest ok, ale wystarczy wstać czy usiąść i ból wraca, jest bardzo intensywny, piekący, uczucie jakby skurczu. W 2014r. rtg bioder, opis> stan po przebytej chorobie Parthesa lub dysplazja nasadowa, obecnie ogłowa kości udowej wraz z szyjką dużą nie pokryta w calości przez panewkę, odloeglosc glowy kosci udowej od łzy Kohlera większe niż po stronie prawej. W 2015r. MR, opis< nierowny zarys brzegu panewki lewego stawu biodrowego z drobnymi nadżerkami kostnymi. Wokół panewki widoczne są obszary zaburzonej intensywności sygnału wskazujący na degenerację tłuszczową. W zakresie głowy kości udowej lewej również widoczne są drobne ubytki w części przednio,przyśrodkowej. Chrząstka stawowo o praawidłowej intensyności sygnału. Wolnego płynu w szczelinie stawowej nie stwierdzono. Intensywność sygnalu z zakreu mięśni i więzadeł jest prawidłowa. Węzły chłonne pachwiny lewej oraz wzdluz naczyn biodrowych lewych są niepowiększone. Innych zmian nie stwierdzono. Dlaczego odczuwam tak duży ból i co on może oznaczać, jak poradzić sobie z bólem? Co moze mi dolegac? Dziekuje za odpowiedz Kobieta, 30 lat

Przykro mi, ale nie prowadzimy analiz przypadków medycznych z poziomu portalu, który służy celom informacyjnym. Moge Panią jedynie odesłać do lekarza prowadzącego Pani pełną dokumentację.