Co zrobić z taką raną, aby przyspieszyć jej gojenie?

Mam duży problem. Po rozdrapaniu strupka na twarzy wdało się zakażenie,rana ma 4 cm:( Ciągle wypływa z niej wydzielina ropna jakby z krwią,mam to już od 4 dni i nie chce się goić. Nie wiem czy taką ranę z ropą trzeba wysuszyć czy wręcz przeciwnie mogę kłaść no.alantan

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie taka potrzeba zleci wykonanie badań dodatkowych .Następnie będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie. Serdecznie pozdrawiam i życzę miłego dnia.

www.lenartowiczclinic.pl

Dzień dobry, rana powinna zostać obejrzana przez lekarza. Na podstawie diagnozy możliwe jest wdrożenie odpowiedniego leczenia. Pozdrawiam, Aleksandra Duczmal.