Codzienne bóle głowy po grypie

Moja cała rodzina miała grypę. Ja też. Mam 42 lata. To było tak 3-4 tygodnie temu. Od dwóch tygodni mam codziennie bóle głowy. Jest to dosyć męczące, kiedy trzeba być fit przy małych dzieciach. Co to może być?

Dzień dobry,

Niewykluczone, że ma Pani powikłania pogrypowe dotyczące Centralnego Układu Nerwowego. Proszę zgłosić się do lekarza, który Panią zbada o ustali dalsze postępowanie. Niewykluczone rónwież, że przyczyną bólu głowy nie jest przebyta grypa. W każdym przypadku konieczne jest zebranie wywiadu i dokładne zbadania Pani, w tym ocena neurologiczna. Proszę również zmierzyć sobie ciśnienie tętnicze. Przy wysokich wartościach ciśnienia mogą pojawić się bóle głowy, najczęściej w okolicy potylicznej. Przyczyn bólu głowy może być wiele, aby je ustalić konieczna jest bezpośrednia konsultacja lekarska.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz