Codzienny ból głowy i wynik badania EEG i TK u 21-latka

Witam mam 21 lat i boli mnie głowa prawie codziennie przeszłam badanie EEG w którym moja P. neurolog dopatrzyła się jedynie migreny dostałam leki Etopro które w moim przypadku pomagały tylko wtedy kiedy je brałam po przestaniu efekty wróciły a na ostatnim TK dostałam taki opis"Po podaniu kontrastu w okolicy skroniowo-ciemieniowej lewej, na jednym skanie widoczny jest niejednorodny obszar o przekroju 18mm - obraz niejednoznaczny - mogący odpowiadać artefaktowi struktur anatomicznych"co to znaczy?

Witam. Artefakt to zaburzenia jakości obrazu powstałe na skutek poruszenia się pacjenta, niedoskonałości aparatury etc. Obraz TK nie sugeruje niepokojących zmian w obrębie układu nerwowego, tomografia nie jest jednak najdokładniejszym badaniem jeśli chodzi o jego obrazowanie. Dużo dokładniejszy jest rezonans magnetyczny. Być może utrzymujący się ból głowy wiąże się z jakimś przewlekłym stresem? Przy napadach migreny warto unikać produktów żywnościowych które wywołują jej napad - czerwonego wina, serów pleśniowych, orzechów i czekolady.