Codzienny ból głowy i wynik badania EEG i TK u 21-latka
Witam mam 21 lat i boli mnie głowa prawie codziennie przeszłam badanie EEG w którym moja P. neurolog dopatrzyła się jedynie migreny dostałam leki Etopro które w moim przypadku pomagały tylko wtedy kiedy je brałam po przestaniu efekty wróciły a na ostatnim TK dostałam taki opis"Po podaniu kontrastu w okolicy skroniowo-ciemieniowej lewej, na jednym skanie widoczny jest niejednorodny obszar o przekroju 18mm - obraz niejednoznaczny - mogący odpowiadać artefaktowi struktur anatomicznych"co to znaczy?

KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu
Witam. Artefakt to zaburzenia jakości obrazu powstałe na skutek poruszenia się pacjenta, niedoskonałości aparatury etc. Obraz TK nie sugeruje niepokojących zmian w obrębie układu nerwowego, tomografia nie jest jednak najdokładniejszym badaniem jeśli chodzi o jego obrazowanie. Dużo dokładniejszy jest rezonans magnetyczny. Być może utrzymujący się ból głowy wiąże się z jakimś przewlekłym stresem? Przy napadach migreny warto unikać produktów żywnościowych które wywołują jej napad - czerwonego wina, serów pleśniowych, orzechów i czekolady.