Colopathia Spastica oraz varices haemorrhoidales po kolonoskopii

Witam jestem po kolonoskopi w wyniku wyszło;colopathia Spastica oraz varices haemorrhoidales.proszę o wyjaśnienie jak to leczyć?

Dość trudno skomentować te dwa rozpoznania.
Colopathia spastica oznacza stan skurczowy jelita grubego. Takiej choroby nie ma we współczesnym wykazie chorób czy podręczniku gastroenterologii. Może to oznaczać, że wykonującemu lekarzowi wydawało się, że podczas badania Pani jelito jest nadmiernie skurczone.
Varices haemorrhoidales oznacza guzki krwawnicze. To też trudno skomentować bo każdy człowiek ma guzki krwawnicze, jest to naturalna struktura anatomiczna. Mówimy, że jest to choroba gdy guzki krwawnicze powiększają się, ten stopień powiększenia oznacza się od 1 do 4 stopnia. Powiększone guzki krwawnicze krwawią.