Cukrzyca typu 1 i zespół policystycznych jajników

Mam cukrzyce typu 1 i zespol policystycznych jajnikow. To drugie jest u mnie leczone lekiem Metformin (mieszkam w uk), zrobiono mi tylko usg dopochwowe. Czy to wystarczy?? Odczuwam ogromny bol podczas stosunku i jakby jakas blokadę w pochwie. Na drugi dzien zle mi sie chodzi lub siedzi.

Wszelkie badania powinny wyjść ze strony lekarza. Z mojej strony uważam, że powinny być skontrolowane badania hormonalne aczkolwiek nie znam dodatkowych objawów. Natomiast PCOS nie powinny wpływać bezpośrednio na ból podczas stosunku - być może są dodatkowe kwestie, o których nie wiemy. Na USG nic nie wyszło?