Zespół policystycznych jajników i wyniki hormonów

moj ginekolog stwierdzil zespol policystycznych jajników. wykonał usg, zlecil badania testosteronu (51,73 przy normie 49), lh (22,45), fsh (7,19), prolaktyna(12,13) oraz tarczycę która mieści sie w normie. jednak badania zostały wykonane w 54 dniu cyklu (doszło do zatrzymania okresu) czy badania wykonane w tej fazie cyklu maja jakakolwiek podstawę do wystawienia takiej diagnozy? oczywiście dostałam duphaston a następnie nuvaringi.

Aleksander Ropielewski

Tak w powiązaniu z objawami klinicznymi i badaniem USG mogą być podstawą do postawienia diagnozy PCOS.