Cykl szczepień przeciw WZW typu B a ciąża

Witam! Jestem w 23 tygodniu w ciąży. We wrześniu 2013r przyjęłam drugą dawkę szczepionki Engerix przeciw WZW typu B, nie wiedziałam wówczas, ze jestem w ciąży. Trzecie szczepienie zaplanowane jest na miesiąc luty 2014r. Czy przyjęcie trzeciej dawki leku jest bezpieczne, czy mogę zaszczepić się po porodzie? czy będę musiała rozpoczynać cykl szczepień od nowa?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Trzecią dawkę należy wykonać bezwzględnie po porodzie. Nie będzie konieczności rozpoczynania cyklu od początku.