Czarny kolor kału przy stosowaniu leku Sorbifer Durules

Witam mam pytanie lekarz przepisal mi sorbifer durules, zaczelam po nim oddawac kal na czarno oraz po kilku wyproznieniach zaczal mnie bolec odbyt i wyczuwam na odbycie ze na zewnatrz pozostaje mi kawalek jakby to nazwac miesnia. Odbyt mnie nie piecze nie swedzi. Tylko troche boli jak siedze lub wyprozniam sie.Czy to moze byc hemoroid. Bardzo prosze o porade.

Witam.
Preparaty żelaza powodują występowanie czarnego kału (bardziej on przypomina moim zdaniem grafit niż smołę, co jest z kolei charakterystyczne dla krwawienia z górnego odcinka przewodu pokarmowego).
Co do zmiany na odbycie, to z opisu może to być hemoroid ale ciężko to stwierdzić bez badania.