Czas nosicielstwa salmonelli

Witam. Na wakacjach moje roczne dziecko nabawiło się salmonelli. Wykonuję co tydzień badanie kału i mimo upływu już miesiąca czasu nadal stwierdza się w jego kale obecność tej bakterii. Proszę mi powiedzieć jak długo dziecko w tym wieku może być nosicielem salmonelli. Obecnie podaję mu dwa razy dziennie probiotyk. Nie dostawał antybiotyku. Chciałabym się rownież dowiedzieć czy mogę dziecku podawać jedzenie jak do tej pory głownie mi chodzi o owoce nabiał desery? Dziękuje i pozdrawiam.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Nosicielstwo może utrzymywać się nawet przez rok. Brak antybiotyku jest prawidłowym postępowaniem. Jeśli nie występują objawy to może Pani stopniowo rozszerzać dietę dziecka.