Zapytaj lekarza

7 4 2 , 1 3 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Salmonella u 11-miesięcznej córki

witam mam problem ktory mnie gnebi od lipca do tej pory corka ma salmonelle a obecnie ma 11 misiecy. Jak pozbyc sie tej bakteri? czy moze byc szczepiona bo ma wstrzymane szczepienie przez nasza pania dr prosze o odp i dziekuje ilona
KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu

#dziejesienazywo: Czym jest wirus HIV i jaka jest skala jego występowania

Charlie Sheen oficjalnie przyznał, że jest nosicielem wirusa HIV, co ukrywał przez wiele lat. Jak wyglądają statystyki zachorowalności w Polsce i na świecie? Czym jest wirus HIV? Kto znajduje się w grupie ryzyka i w jaki sposób sprawdzić, czy jesteśmy jego nosicielami. Czy każda osoba zakażona wirusem HIV zachoruje na AIDS? Na te i inne pytania odpowiada gość Pauliny Smaszcz-Kurzajewskiej - immunolog dr Paweł Grzesiowski.

Renata GrzechociĹska
79 poziom zaufania

Witam.
Zapewne doszło u Pani córki do przejścia ostrej fazy choroby w nosicielstwo Salmonelli. Nosicielstwo Salmonelli jest stanem dosyć częstym. Przebiega bezobjawowo i jest nieszkodliwy dla dziecka. Z czasem powinno dojść do wygaśnięcia zakażenie, gdyż bakteria ta nie jest florą fizjologiczną występującą w organizmie. Należy pamiętać o tym by zachowywać odpowiednią higienę całej rodziny. Można podawać probiotyki, choć ich skuteczność nie jest w 100% potwierdzona. Proszę stosować się do zaleceń lekarza, jeśli na razie wstrzymał szczepienia, proszę czekać do ich wznowienia.
Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy