Czas szczepienia przed wyjazdem do Afryki

ile wczesniej przed wyjazdem do Afryki musze sie zaszczepić na żółtą febrę , dur brzuszny i tęzeci błonnica i ile dawek trzeba miec czy na te szczepienia musze miec skierowanie od lekarza rodzinnego? gdzie sie je robi w Sanepidzie?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, szczepienia można wykonać w sanepidzie, bądź w poradni medycyny podróży (najczęściej działają przy szpitalach zakaźnych). W przypadku wspomnianych szczepień wystarczy 1 dawka, zaleca się, aby szczepienia wykonać minimum 1 miesiąc przed wyjazdem.