Czas zwolnienia lekarskiego po operacji przepukliny pachwinowej

Witam.2 dni temu mialem operacje przepukliny pachwinowej i pępkowej w Berlinie,operowano mnie przez Endoskopie.Mam 38 lat,jestem pracownikiem budowlanym.Jak dlugo musze byc na zwolnieniu lekarskim???Chirurg niemiecki mowil ze 2 tyg wystarczy.pracuje dosc ciezko.Pozdrawiam!Mariusz

Dr n. med. Wojciech Kawiorski

Szanowny Panie wszystko zależne jest od sposobu zaopatrzenia (siatka czy klasyczne zeszycie) oraz od gojenia sie ran. Zwykle wystarczy 2 tygodnie ale czasem ten okres może być przedłużony do 4-6 tygodni.
Serdecznie pozdrawiam, dr n.med. Wojciech Kawiorski, specjalista chirurg

Nie wiem jaka była wielkość przepukliny , jak przebiegła operacja i okres pooperacyjny oraz jaki był jej ostateczny wynik - nie mogę więc wypowiedzieć się autorytatywnie!!! Myślę, że nie jestem w stanie podważyć opinii niemieckiego chirurga , który operował!!!!!!! zż