Trzymiesięczne zwolnienie po operacji przepukliny pachwinowej

Witam, jestem po operacji przepukliny pachwinowej prawostronnej z użyciem siatki operacja była 28 kwietnia, wiem że zwolnienie bede miała na 3 miesiące mam prace fizyczną,dzwigam... czy tyle wystarczy? czasem odczuwam ból (ciągnięcie) w miejscu po przepuklinie mam takie samo wrażenie jak przed operacją i oczywiscie sie denerwuje że cos jest nie tak że może od nowa sie tam coś tworzy:( może to na zmiane pogody? ile po operacji można odczuwać dyskomfort?

Witam.
Moim zdaniem 3-miesięczny okres jest wystarczający do wgojenia się siatki. Nie powinno być problemu z powrotem do pracy, ewentualnie w pierwszych tygodniach po zabiegu musi Pani uważać i dźwigać rozsądnie, z umiarem. Uczucie ciągnięcia jest normalne po tego typu operacji, czuje Pani po prostu siatkę. Z czasem to uczucie minie. Pozdrawiam i życzę zdrowia.

Dyskomfort można odczuwać przez wiele miesięcy (wiem to z własnego doświadczenia!) , ale szczegółów Pani operacji,jej zakresu i końcowego efektu nie znam - nie mogę więc wypowiedzieć się autorytatywnie!!! Proszę koniecznie skonsultować się z operatorem - może przedłuży zwolnienie z pracy!!! - pozdrawiam , zż