Czerwona i opuchnięta skóra przy zmianie temperatury

WITAM, mam problem moja twarz przy zmianie temperatury staje sie czerwona i niekiedy puchnie czasem cala czasem pol twarzy, moje rece staja sie czerwone, oraz puchna,a miejsca zakryte przez ubranie sa w normalnym stanie.. Wieczorem to mi sie nie dzieje,gdy slonce swieci rowniez mnie to lapie,mam nadcisnienie,biore lekarstwa i w chwili ataku cisnienie mam normalne. Chcialbym sie dowiedzien, czy moje schorzenie jest na tle dermatologicznym, czy to moze byc inna choroba??

Witam. Opisane objawy najprawdopodobniej są wynikiem reakcji naczynioruchowej skóry na zmianę temperatury otoczenia. W tej sytuacji wskazana jest konsultacja z dermatologiem.