Zapytaj lekarza

1 , 0 3 1 , 9 4 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czerwona sucha skóra w pachwinach

Witam! Na moich pachwinach już bardzo długi okres czasu (ponad rok) występują czerwone suche plamy. Nigdy się tym nie przejmowałem. Poza tym że są, nie miałem z nimi problemu - zero swędzenia, pieczenia, nic. No ale ostatnio zacząłem się zastanawiać, co to może być i czy mogę się tego pozbyć. Na wielu forach czytałem o podobnych problemach, z tym że tam występowało swędzenie itp. U mnie żadnych takich objawów nie ma. Co to może być? Dodam, że jeden z moich rodziców ma łuszczycę. Nie wiem czy to może mieć związek.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Co wiesz o alergii pokarmowej u dzieci?

Sprawdź, czy tej choroby można uniknąć, np. odpowiednim odżywianiem w czasie ciąży. Z filmu dowiesz się również, czy alergia jest chorobą, z której nie można zostać wyleczonym, a także kiedy najlepiej badać dzieci pod kątem alergii.

Witam serdecznie!

W pierwszej kolejności należałoby ustalić przyczynę powstawania zmian i wyjaśnić czy na przykład zmiany wynikają z uczulenia, podrażnienia, zapalenia, zmian infekcyjnych czy być może z nieprawidłowo prowadzonej pielęgnacji skóry. Skóra w opisanych miejscach często ma tendencję do podrażnień i przesuszania się skóry. Aby postawić rozpoznanie konieczne jest wykonanie badania lekarskiego oraz dokładne zebranie wywiadu.

Najlepszym rozwiązaniem byłaby wizyta u lekarza, najlepiej dermatologa. Warto również zastanowić się czy skóra jest właściwie pielęgnowana. Warto zwrócić uwagę w jakich okolicznościach zmiany sie nasilają - może po zastosowaniu pewnych kosmetyków, po podrażnieniu mechanicznym? Zmian proszę nie drażnić. Do dermatologa nie jest konieczne skierowanie.

Pozdrawiam

Lekarz specjalista chorób wewnętrznych. Autorka wielu profesjonalnych publikacji medycznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy