Krostki na udach i ramionach: jak mogę je usunąć?

Witam. Od kiedy pamiętam mam na rękach małe krosteczki, które można wyciskać. Cała ręka (górna część, zęwnetrzna, jest czerwona i wygląda to źle), mam też takie krosteczki na udach. Jak można to usunąć albo przynajmniej polepszyć?

ponad rok temu

Witam serdecznie.

W pierwszej kolejności należałoby ustalić przyczynę powstawania zmian i wyjaśnić czy na przykład zmiany wynikają z uczulenia, podrażnienia, zaplenia mieszków włosowych czy być może z nieprawidłowo prowadzonej pielęgnacji skóry. Skóra w opisanych przez Pania miejscach często ma tendecję do podrażnień i przesuszania się skóry, szczególnie w miejscach gdzie usuwane jest owłosienie.

Najlepszym rozwiązaniem byłaby wizyta u lekarza, najlepiej dermatologa. Warto również zastanowić się czy skóra jest właściwie pielęgnowana. Warto zwrócic uwagę w jakich okolicznościach zmiany sie nasilają - moze po zastosowaniu pewnych kosmetyków, po podraznieniu mechanicznym, po ekspozycji na słońce? Zmian proszę nie drażnić i nie wyciskać.

Pozdrawiam.