Czerwone i swędzące plamki, które przeradzają się w obrzęk i złotą łuskę

Witam, Od pewnego czasu na skórze głowy pojawiają mi się czerwone plamki, które bardzo swędzą po około 2dniach przeradzają się w obrzęk (jak po ugryzieniu komara) następnie jest na tym złota łóska. Miałam te same objawy 3 i 2 lata temu w tych samych miesiącach listopad/grudzień i styczeń. Boje sie, ze to wróci znowu (wtedy dodatkowo jeszcze miałam swędzące plamki koło oczu wyraźnie wysuszone i swędzące oraz rano ropę w oczach). Bardzo proszę o poradę :(

Trudno coś poradzić bez zobaczenia pełnego obrazu i zebrania wywiadu. bez wizyty u dermatologa się nie obejdzie. Proszę nie bagatelizować tych objawów.