Czerwone krosty na ciele u 18-latka

Rozprzestrzeniające się czerwone, krosty u 18-latka? Zauważyłem je 2 tyg temu na pośladkach. Wysypka ma postać grudek, które np. na pośladkach gdzieniegdzie są białe i mienią się w świetle. Z dnia na dzień było ich coraz więcej, pojawiają się także wzdłuż tułowia i kilka na ramionach (pojedyńczo). Czasem trochę swędzi, ale mnie często coś swędzi, np. po myciu (po podrapaniu skóra staje się czerwona). Zaczęło się jak przyjechałem na wieś. Co to może być, jak zapobiec rozwojowi? Proszę o pomoc.

Lek. Tomasz Budlewski

wygląda na uczulenie. proponuję udać się do lekarza rodzinnego, po wstępnym badaniu będzie mozna coś więcej powiedzieć i zalecić odpowiednie dalsze postępowanie.