Małe, czerwone i swędzące krostki na ciele

Dzień dobry, 3 tygodnie temu pojawiły się małe czerwone krostki w okolicach brzucha. Po 3-4 dniach miałem ich więcej, pojawiły się również w okolicach krocza. Od tygodnia pomalutku pojawiały się małe zgrubienia. Te małe wystające krosty strasznie swędzą. Od 2 dni mam na je na całych rękach aż po ramiona. Swędzą mnie już plecy, nogi i klatka piersiowa. Krosty są od 1milimetra aż do 2. Strasznie swędzi mnie całe ciało. Czy to może być alergia od płynów bakteriobójczych dodawana do prania? A może to jakiegoś rodzaju wysypka spowodowana chorobą? Nigdy wcześniej czegoś takiego nie miałem, a teraz z każdym dniem jest gorzej, niż lepiej. Co to może być? Jak to leczyć?
MĘŻCZYZNA, 30 LAT ponad rok temu

Jedzenie może zwiększać ryzyko alergii! Zobacz, na co uważać

Dietetyk kliniczny Iwona Wierzbicka mówi o tym, jakie produkty spożywcze mogą wywoływać alergie. Ryzykowne mogą być: jaja, kolorowe barwniki spożywcze i produkty paczkowane zawierające glutaminian sodu wywołujący reakcje alergiczne. Oprócz tego warzywa takie, jak bakłażany, papryka, pomidory czy ziemniaki przyczyniają się do rozszczelnienia jelita, co może wywołać róznego rodzaju alergie.

Lek. Krzysztof Szmyt
79 poziom zaufania

Witam,
Szanowny panie, może to być objaw reakcji alergicznej po wyżej wymienionych środkach lub kosmetykach. Zalecam konsultacje dermatologiczną oraz alergologiczną. Pozdrawiam.

0

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty