Czerwone, swędzące i znikające plamki na ciele

od kilkunastu dni na różnych częściach ciała pojawiają się wypryski - czerwone swędzące plamki. Plamki te po kilku godzinach znikają ( po jednym dniu) i pojawiają sie w innych miejscach. Nie wiem co z tym zrobic. Zaczyna mnie to męczy -drapanie. Na chwilę obecną nie przyjmuję żadnych leków . Proszę o pomoc Joanna

Witam! Opisane zmiany mogą mieć pochodzenie alergiczne. Proszę spróbować zaobserwować czy nie pojawiły się w związku z użyciem nowego kosmetyku czy płynu do prania. Wysypkę powinien jednak ocenić specjalista dermatolog w bezpośrednim badaniu.

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza poz lub do dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.

www.lenartowiczclinic.pl