Zapytaj lekarza

7 3 6 , 2 1 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czerwony odcień spermy

Witam. Dzisiaj zauważyłem, że moje nasienie ma kolor jednolicie czerwonawego. Czy to może być spowodowane przemęczeniem? jeszcze jedno, ostatni stosunek płciowy odbyłem w prezerwatywie która leżała w mojej szafce około 2lat. Czy to ma jakieś znaczenie?
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Witam serdecznie,
Czerwony odcień spermy może świadczyć o obecności krwi w układzie moczowo-płciowym. Taka sytuacja wymaga dokładnej diagnostyki i konsultacji urologicznej. Użycie starej prezerwatywy nie ma tu raczej znaczenia. Przemęczenie może być natomiast wynikiem niedyspozycji orgazmu wynikającej z choroby dróg moczowych.

Rezydentka w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Najczęstszą przyczyną krwistego zabarwienia nasienia jest stan zapalny gruczołu krokowego (prostaty). Ale, ponieważ istnieją inne, poważniejsze, przyczyny, należy udać się z tym problemem do urologa. Pozdrawiam
RH

Specjalista w dziedzinie urologii z trzydziestoletnim doświadczeniem.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy