Częściowa amputacja szyjki macicy - czy ciąża stanowi zagrożenie?

Czy zajście w ciążę w krótkim czasie po częściowej amputacji szyjki jest niebezpieczne dla zdrowia?

Witam serdecznie,
należy wiedzieć, że po częściowej resekcji szyjki macicy może dojść do niewydolności szyjkowej, co prowadzi do trudności w utrzymaniu ciąży. Niewydolność szyjki macicy może być przyczyną utraty ciąży w drugim trymestrze ciąży.
Pozdrawiam