Krótka szyjka macicy
Jestem w 18 tygodniu ciąży z drugim dzieckiem.Od kilku dni boli mnie dół brzucha.Wczoraj byłam u lekarza i okazało sie że mam krótką szyjkę macicy i mam nie dzwigać nic ciężkiego. Pierwsza ciąża (i poród) przebiegała wzorowo skąd więc przy tej ciąży takie komplikacje i co mi grozi?

KOBIETA, 36 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania
Skracająca się szyjka macicy świadczy o niewydolności tzw aparatu cieśniowo-szyjkowego. Może to zagrażać ciąży, ale spokojny tryb życia, dużo odpoczynku faktycznie ani trochę dźwigania.