Częściowo puste siodło tureckie w wyniku MRI

Na ostatnim MRI wyszło mi "drobne pojedyncze ognisko podwyższonego sygnału w obrazach T2zal i FLAIR,bez cech restrykcji dyfuzji czy patologicznego zakontrastowania-o morfologii blizny naczyniopochodnej.Przysadka mała, przyparta do dna siodła tureckiego przez wpuklający się zbiornik nadsiodłowy-częściowo puste siodło tureckie. Wydatna opuszka prawej żyły szyjnej wewnętrznej" Objawy które zaczęły się 5 lat temu mogą się zgadzać ale nie wiem w jaki sposób nabawiłem się ESS bez wypadków czy operacji

Magdalena StusiĹska

Nie pisze Pan z jakiego powodu wykonywany był rezonans i czy przechodził Pan jakieś schorzenia neurologiczne. Zespół pustego siodła nie jest schorzeniem zagrażającym życiu, nie wpływa na długość życia chorych i na ogół nie pogarsza jego jakości. Rokowanie zależy od przyczyny, towarzyszących stanów i obrazu klinicznego- to najlepiej skonsultować z lekarzem prowadzącym, który zna Pana najlepiej.