Częsta miesiączka i opryszczka - co się dzieje?

Witam. Okres mam od 3 lat. Od pewnego czasu mam okres co 2 tyg. to znaczy miesiączka trwa 7 dni i mam przerwę 2 tyg. (cykl mój trwa 20 dni.) i znowu to samo. Ta miesiączka jest zbyt często. Czy ze mną jest coś nie tak? Czy powinnam udać się do lekarza? Co on może na to zaradzić? W dodatku ostatnio zauważyłam, że na wardze sromowej pojawiła się opryszczka (tak myślę, że to jest opryszczka) i nie wiem czemu. Jest to krosta, taka czerwona. I tyle mogę na ten temat powiedzieć. Czytałam w internecie, że pojawia się po stosunku, ale w moim przypadku go nie było, więc czym to jest spowodowane. Jaki jest powód? Mam z tym iść do lekarza? Do zwykłego takiego w przychodni czy do ginekologa? Proszę o pomoc i to bardzo!
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Częste miesiączki czyli polymenorrhoea może mieć kilka przyczyn. Wszystkie dotyczą zmian w cyklu jajnikowym, mogą wiązać się z zaburzeniami hormonalnymi. Problem wymaga konsultacji ginekologicznej, szczególnie gdy wystąpiły już objawy niedokrwistości (chociaż ze względu na przewlekły proces mogą one być nie odczuwane z powodu adaptacji organizmu).
Nie każda przyczyna wymaga leczenia, jednakże zawsze należy wyjaśnić przyczynę częstych miesiączek.

Opisana zmiana nie jest charakterystyczna dla opryszczki narządów płciowych. Wydaje się, że bardziej sugeruje zapalenie mieszka włosowego. Takim zmianom towarzyszy zazwyczaj niewielka miejscowa bolesność i widoczna w zmianie biała masa zlokalizowana podskórnie. Proces ulega zazwyczaj wygojeniu w ciągu 1-2 tygodni.

Proponuję skonsultować problemy z ginekologiem.

Redakcja abcZdrowie.pl